Festugesprint 2016 01-09-2016, Aarhus, Aarhus 1900

D-12 H-12 Åben1 D-14 H-14 Åben2 D-16 D50- D60- H60- D-20 D40- H-16 H50- Åben3 D21- H-20 H21- H40-

D-12 1,35 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Skouboe Johanne                     Horsens OK                        10:41           
   2. Mikkelsen Ella Klærke               Horsens OK                        12:48    +02:07 
   3. Henriksen Esther                    Horsens OK                        15:34    +04:53 
   4. Skouboe Kristine                    Horsens OK                        16:15    +05:34 

H-12 1,35 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Richardson Teo Hedegaard            OK Pan Århus                      10:00           
   2. Kilden Severin                      OK Pan Århus                      12:44    +02:44 
   3. Mikkelsen Jonas Klærke              Horsens OK                        22:40    +12:40 

Åben1 1,35 km

Startet : 4   Udgået : 1   Disk.: 0

   1. Rahr Maya Nygaard                   Silkeborg OK                      12:10           
   2. Rahr Iben Nygaard                   Silkeborg OK                      19:43    +07:33 
   3. Sara Jo Maintz                      Aarhus 1900 Orientering           22:05    +09:55 
      Rahr Mette Nygaard                  Silkeborg OK                       Udg. 

D-14 2,03 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Richardson Ella Hedegaard           OK Pan Århus                      17:23           
   2. Nykjær Anna Taagehøi                OK Pan Århus                      22:57    +05:34 

H-14 2,03 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Skjødt Mads Stavlund                OK Pan Århus                      39:23           
      Skaug Søren Møller                  OK Pan Århus                      Disk. 

Åben2 2,03 km

Startet : 11   Udgået : 1   Disk.: 3

   1. Asbjørn Lei Kaltoft                 OK Pan Århus                      15:14           
   2. Tove hedegaard Jørgensen            OK Pan Århus                      21:43    +06:29 
   3. Kolind Louise                       Aarhus 1900 Orientering           21:57    +06:43 
   4. Asbjørn Andersen                                                      26:54    +11:40 
   5. Rahr Jon Nygaard                    Silkeborg OK                      31:13    +15:59 
   6. Mette Laurien                                                         34:56    +19:42 
   7. Agustina Velasquez                  OK GORM                           35:12    +19:58 
      Rahr Just Nygaard                   Silkeborg OK                       Udg. 
      Jennie Griepenterub                                                   Disk. 
      Jes Holmstol                                                          Disk. 
      Sofie Busk                                                            Disk. 

D-16 2,58 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Henriksen Elanor                    Horsens OK                        26:26           
   2. Henning Marie Louise                Kolding OK                        26:48       +22 
   3. Harfot Anne Sofie Thyssen           Horsens OK                        26:59       +33 

D50- 2,58 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Gunnersen Anne                      Kolding OK                        29:13           
   2. Sørensen Annemette                  OK Pan Århus                      29:21       +08 
   3. Ringive Bente H.                    OK GORM                           29:55       +42 
   4. Simonsen Inger Lise                 Silkeborg OK                      32:02    +02:49 

D60- 2,58 km

Startet : 9   Udgået : 0   Disk.: 3

   1. Terese Jørgensen                                                      31:58           
   2. Nørgaard Mona                       OK Pan Århus                      33:58    +02:00 
   3. Hass Else                           OK Pan Århus                      35:19    +03:21 
   4. Randi Jensen                        Aarhus 1900 Orientering           38:32    +06:34 
   5. Carlsen Lis L.                      OK Pan Århus                      40:42    +08:44 
   6. Thyssen Aase                        Horsens OK                        41:42    +09:44 
      Marian Kejser                       OK Pan Århus                      Disk. 
      Mette heidemann Rasmussen                                             Disk. 
      Sørensen Lilian                     OK Pan Århus                      Disk. 

H60- 2,58 km

Startet : 12   Udgået : 1   Disk.: 0

   1. Sørensen Knud                       OK Pan Århus                      25:40           
   2. Jørgensen Torben                    Silkeborg OK                      27:16    +01:36 
   3. Bille Jan                           OK Pan Århus                      28:41    +03:01 
   4. Madsen Finn Hother                  OK Pan Århus                      31:56    +06:16 
   5. Nielsen Palle Møller                Odense OK                         33:20    +07:40 
   6. Nielsen Bent                        OK Pan Århus                      36:34    +10:54 
   7. Hansen Kai                          OK Djurs                          37:54    +12:14 
   8. Simonsen Hans Jørgen                OK Pan Århus                      38:30    +12:50 
   9. Pedersen Anders Hagen               Uden klub                         54:52    +29:12 
  10. Ben Shepperton                                                      1:00:54    +35:14 
  11. Jacobsen Jørgen                     Aarhus 1900 Orientering         1:05:22    +39:42 
      Nørgaard Flemming                   OK Pan Århus                       Udg. 

D-20 3,00 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Krogsgaard Celine Hinge             Silkeborg OK                      25:45           
   2. Ringive Maja H.                     OK GORM                           27:17    +01:32 
      Nielsen Laura Holm                  Horsens OK                        Disk. 

D40- 3,00 km

Startet : 9   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Jensen Rikke Holm                   Horsens OK                        25:16           
   2. Skaug Anne Møller                   OK Pan Århus                      25:36       +20 
   3. Finderup Jeanette                   OK Pan Århus                      27:14    +01:58 
   4. Mikkelsen Irene K.                  Horsens OK                        29:31    +04:15 
   5. Pind Anette                         Silkeborg OK                      33:00    +07:44 
   6. Fallesen Gitte                      Viborg OK                         34:59    +09:43 
   7. Nikkel Helle                        Viborg OK                         39:45    +14:29 
   8. Höhnke Andrea                       Horsens OK                        42:54    +17:38 
   9. Frølich Tina                        Amager OK                         53:34    +28:18 

H-16 3,00 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Mikkelsen Jacob Klærke              Horsens OK                        23:42           

H50- 3,00 km

Startet : 9   Udgået : 1   Disk.: 1

   1. Kjær Morten                         Silkeborg OK                      24:18           
   2. Thomsen Jan                         OK Pan Århus                      24:33       +15 
   3. Laursen Christen K.                 Kolding OK                        26:50    +02:32 
   4. Gjøderum Ole                        Aarhus 1900 Orientering           27:48    +03:30 
   5. Ringive Martin                      OK GORM                           29:08    +04:50 
   6. Pedersen Per Eg                     Kolding OK                        30:29    +06:11 
   7. Henriksen Henrik                    Horsens OK                        33:43    +09:25 
      Maarup Søren                        Kolding OK                         Udg. 
      Henning Jes Åge                     Kolding OK                        Disk. 

Åben3 3,00 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Jeppe Kæjser                        OK Pan Århus                      25:15           
   2. Carsten Lind                        Fros                              26:46    +01:31 
   3. Sara Nissen                         Aarhus 1900 Orientering           36:44    +11:29 
   4. Lousia Holmann                      OK Pan Århus                      37:35    +12:20 
      Anne Sofie Motzkus                  Kolding OK                        Disk. 
      Mikkel Pedersen                     OK Pan Århus                      Disk. 

D21- 3,38 km

Startet : 15   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Temple Emily                        OK Pan Århus                      26:44           
   2. Mette Hjerrild                      OK Pan Århus                      27:38       +54 
   3. katrine Begtrup                     OK Pan Århus                      28:02    +01:18 
   4. Schmidt Mai Lykkegaard              Aarhus Adventure                  28:42    +01:58 
   5. Ozol Mette Høiberg                  Aarhus 1900 Orientering           29:05    +02:21 
   6. Carlsen Caroline Ryge               OK ØST Birkerød                   31:04    +04:20 
   7. Gydesen Johanne Valbjørn            OK Melfar                         32:22    +05:38 
   8. Anæus Grethe                        Viborg OK                         33:15    +06:31 
   9. Naja Villadsen                                                        35:42    +08:58 
  10. Isen Gitte                          Herning Orienteringsklub          38:06    +11:22 
  11. Nissen Olivie Lhyning               Uden klub                         42:42    +15:58 
  12. Tophøj Katrine Hauer                Aarhus Adventure                  44:56    +18:12 
  13. Erichsen Jeanette                   Aarhus Adventure                  45:36    +18:52 
      Dybdal Marie                        Aarhus 1900 Orientering           Disk. 
      Hargaard Helene Helle               Uden klub                         Disk. 

H-20 3,38 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Møller Laurits Bidstrup             Silkeborg OK                      24:33           
   2. Poulsen Jonas Abildgård             Aarhus 1900 Orientering           28:50    +04:17 
   3. Juhlin Tobias                       Uden klub                         41:44    +17:11 

H21- 3,38 km

Startet : 38   Udgået : 1   Disk.: 5

   1. Thor Nørskov                        OK ØST Birkerød                   18:51           
   2. Johan Runesson                      OK Pan Århus                      20:52    +02:01 
   3. Lars Hjerrild                       OK Pan Århus                      23:11    +04:20 
   4. Andersen Christian Bertel           Aarhus 1900 Orientering           23:49    +04:58 
   5. Eskild Sønning                      Uden klub                         24:01    +05:10 
   6. Silkjær Anders Bank                 Aarhus Adventure                  24:04    +05:13 
   7. Andersen Rasmus Holm                Aarhus Adventure                  25:04    +06:13 
   8. Sloth Kristoffer                    Uden klub                         25:28    +06:37 
   9. Rolle Kasper                        Uden klub                         25:37    +06:46 
  10. Holger petersen                     OK GORM                           25:41    +06:50 
  11. Jørgensen Nicklas Mønster           Horsens OK                        25:47    +06:56 
  12. Nielsen Lasse Holch                 Aarhus Adventure                  25:57    +07:06 
  13. Bjerrum Anders Vang                 Aarhus Adventure                  26:10    +07:19 
  14. Jesper Hoffmann                     OK FROS                           26:38    +07:47 
  15. Schiellerup Nicklas                 Charlies Cafe                     26:48    +07:57 
  16. Rasmussen Jess                      Viborg OK                         27:09    +08:18 
  17. Jacob Ramsay                                                          27:24    +08:33 
  18. Frandsen Peter Damgaard             Kolding OK                        27:45    +08:54 
  19. Tranberg Oscar Stig                 Uden klub                         27:55    +09:04 
  20. Kragh Jacob Laange                  Uden klub                         28:32    +09:41 
  21. Rasmussen Per Dahl                  Aarhus Adventure                  29:32    +10:41 
  22. Petersen Lasse                      Aarhus Adventure                  30:36    +11:45 
  23. Ehmsen Jonas                        Aarhus Adventure                  30:59    +12:08 
  24. Anders Thygesen                     Kolding OK                        31:44    +12:53 
  25. Lars Christiansen                                                     31:57    +13:06 
  26. Johan Schjødt                       Aarhus 1900 Orientering           32:06    +13:15 
  27. Pedersen Lasse Kjærgaard            Uden klub                         32:42    +13:51 
  28. Robert Svensson                     Aarhus 1900 Orientering           33:02    +14:11 
  29. Morten Falsig Vestergård            Uden klub                         37:17    +18:26 
  30. Asger Andersen                                                        38:21    +19:30 
  31. Anders Vestergaard                                                    42:31    +23:40 
  32. Nielsen Søren                       Uden klub                         46:56    +28:05 
      Magnus Dewett                       OK Snab                            Udg. 
      Glensholm Søren Karlsen             Uden klub                         Disk. 
      Jensen Karsten Mølgaard             Aarhus Adventure                  Disk. 
      Mads Simonsen                       Aarhus 1900 Orientering           Disk. 
      Per Hjerrild                        OK Pan Århus                      Disk. 
      Refslund Bjarke                     OK Pan Århus                      Disk. 

H40- 3,38 km

Startet : 12   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Jensen Thorkild                     Randers/Djurs OK                  24:12           
   2. Poulsen Kim                         Aarhus 1900 Orientering           26:04    +01:52 
   3. Jensen Peter Kilden                 OK Pan Århus                      27:00    +02:48 
   4. Christensen Jakob Q                 Odense OK                         28:14    +04:02 
   5. Jørgensen Per Mønster               Horsens OK                        30:21    +06:09 
   6. Mikkelsen Mads                      Horsens OK                        30:40    +06:28 
   7. Møller Anker                        Silkeborg OK                      30:47    +06:35 
   8. Isen Torben                         Herning Orienteringsklub          34:35    +10:23 
   9. Skouboe Allan                       Horsens OK                        37:08    +12:56 
  10. Fallesen Peter                      Viborg OK                         42:58    +18:46 
      Barrett Stig                        Viborg OK                         Disk. 
      Grundsøe Allan                      Odense OK                         Disk.